Neděle, 25 Březen 2007 06:39

Požární sport 2007

Napsal  Tomáš Mareček
Požární sport

Poslední víkend v srpnu se v Babicích konal předposlední závod Extraligy ČR v požárním útoku v letošním roce . Do Babic se pravidelně sjíždí družstva již v sobotu a to ty které to mají 450 km a také ty které to mají 3 km .
Večer zpestřila soutěž „O nejlepší rozdělovač(-ku)" , které se zúčastnilo 28 hasičů a hasiček. Soutěž vyhrál zástupce mužů z Nevcehle a Iva Křižanová z Kunovic . Poté proběhla již klasicky diskotéka z DJ Lubánkem .
Do nedělní startovní listiny se v Babicích zapsalo 36 družstev mužů a 11 družstev žen .
Začátek soutěže nesliboval super časy , začalo se blýskat až po startu družstva Lestkova (čas 17,29) . Tím byl poprvé byl pokořen starý rekord trati ( 17,60s ) . V souboji o první místo přitvrdili kluci z Radíkova ( PR ) - 16,87s . Ten však stačil jen na druhé místo. O setinu lepší výkon podal Čechtín ( TR ) a odvezl si zlato . Třetí příčku si odvezli kluci z Bolatic časem 17,22 . Bodové rozdíly v první trojce se v Babicích opět zmenšily a stejně jako vloni zůstalo tedy rozhodnutí o celkovém vítězi až na poslední závod .

Naopak se v Babicích rozhodlo o celkových vítězkách extraligy. Nevcehle předvedly, i s malým zaváháním na košíku, pěkný čas 17,65s . Překvapení pak zařídily holky z Loukova , časem 17,64s obsadily druhé místo. O překonání babického rekordu se ještě pokusily holky z Pravčic. Rekord nepokořily, zato si odvezly z Babic zlato za 17,36s .Kunovice nedokázaly zopakovat výkon ze soboty a časem 18,45s podepsaly nad sebou ortel samy. Souboj o zlato byl v Babicích dobojován – první příčku si celkově zajistili holky z Nevcehle .

Za pořadatele bych chtěl poděkovat Městskému a úřadu v Kelči a všem firmám , jenž nás podpořily při přípravě soutěže a zajištění cen . Samozřejmě i hojná účast diváků je pro náš sbor podporou a odměnou za přípravu pořadatelsky náročné soutěže .

Jelikož pomalu končí sezona , dovolím si malé shrnutí výkonů družstva Z Babic . Po loňských změnách v sestavě družstva došlo ke zlepšení výkonů , i když zrovna v prioritní soutěži to výsledkově nevypadá . Z 13 závodů Extraligy jsme se zúčastnili 10 závodů a z toho polovina nebyla dokončena . Konečné pořadí tomu , v nabité konkurenci , odpovídá - kolem 30. místa . Na druhou stranu se družstvu výrazně dařilo na okolních ligách , kde si naši proudaři zlepšili osobní rekordy znamenající časy kolem 16,80 s .

Sezona pomalu končí , ale v Babicích proběhne ještě jedna soutěž v požárním útoku na 2B -
OCTOBER CUP . Tato soutěž proběhne 6.10.2007 , začátek v 9 hod . Tato soutěž si již vydobyla značnou popularitu mezi družstvy z blízkých i vzdálených okresů . V loňském roce na této soutěži bojovalo o kvalitní věcné ceny celkem 77 družstev a doufáme , že tento rok tomu bude obdobně . Tímto bych chtěl všechny příznivce požárního sportu na tuto akci pozvat , shlédnout kvalitní požární útoky popřípadě zkusit něco z bohatého občerstvení .
Aktualizováno Středa, 30 Březen 2011 21:05

Podobné položky (podle značek)

Zanechat komentář