V červnu absolvovali hasiči z Babic absolvovali 8 závodů:
14.6. Rychlov (KM) pohárová soutěž 19,95s N 2B
14.6. Němetice (VS) pohárová soutěž 17,85s 1 3B
21.6. Olšovec (PR) pohárová soutěž 18,34s 1 3B
21.6. Kunovice (VS) pohárová soutěž 15,45s 1 2B
22.6. Troubky (PR) pohárová soutěž 18,24s 1 3B
27.6. Val. Senice (VS) pohárová soutěž 18,96s 1 3B
28.6. Opatovice (PR) Extraliga ČR N 3B
29.6. Radíkov (PR) Extraliga ČR 18,28s 3 3B
Za zmínku stojí čas z pohárové v Němeticích kde podařilo na trati s převýšením cca 5 m pokořit 18-ti sekundovou hranici . V Extralize ČR pokračovaly střídavé výkony – v Opatovicích nehodnoceno a v Radíkově „ bedna „ .

V červenci se hasičům z Babic ,až na tři zaváhání dařilo , a výbornými časy zabodovali i v Extralize . Na pohárové soutěži ve Fryštáku se kluci z Babic hodně přiblížili času na vysněné hranici pod 17s a výkon 17,13 s je jejich zatím nejlepším výkonem na 3B :
26.7. Brumov ZL pohárová soutěž 18,04s 1 3B

Srpen znamenal pro hasiče z Babic hlavně intenzivní přípravu na domácí soutěž zařazenou do Extraligy ČR . Začátkem měsíce navštívili hasiči soutěž v Loukově , kde nedokočili a byli v očekávání jak dopadne následující víkend 9. a 10.. V sobotu proběhl závod Extraligy v Rychlově , kde opět vzhledem k lehkým terčům padalo hodně časů kolem 17 s . Babice obsadily 7. místo časem 17,72 s . V neděli 10. srpna proběhla zkouška závodníků a také pořadatelů v Babicích . V tropickém vedru si to přijelo na soutěžní dráze rozdat 31 družstev mužů a 12 družstev žen .
V kategorii mužů se nepodařilo Petrovicím obhájit loňské prvenství a rekord trati . Chyba na koši znamenala konec útoku . Rekord trati pak byl překonán hned dvakrát . Prvenství si odvezli kluci z Plumlova ( PV ) 17,61 s , 2. místo Radíkov ( PR ) 17,76s , 3. místo Výčapy ( TR ) 17,98 s . Domácím se podařilo překonat prokletí posledních ročníků a časem 18,61 s obsadili 7. bodované místo . V průběžném pořadí si Babice drží 6. místo s minimálním odstupem na 3. místo , přičemž do konce Extraligy zbývají ještě 4. závody .
V kategorii žen si prvenství odvezly ženy se Staré Vsi ( FM ) skvělým časem 17,75 s , druhé místo patřilo ženám z Výčap ( TR ) 18,05 s a třetí skončily skoro domácí Kunovice – 18,36 s . V ženách je i stejné průběžné pořadí .
Závody v Babicích se opět vydařily a nezbývá než poděkovat všem pořadatelům a sponzorům , kteří pomohli soutěž připravit opět na vynikající úrovni .
Aktualizováno Středa, 30 Březen 2011 21:03