Ohlédnutí za závody 5.6.2016 – 12.6.2016

Napsal  Dalibor Plesník

Extraliga nám zase jednou ukázala svoji vysokou kvalitu. V kombinaci s klopýtnutím na VC Přerov z toho vychází ne zrovna povedený víkend.

5. 6. Babice (VCPR)

V neděli 5. 6. se konalo druhé kolo VCPR právě doma v Babicích. Přípravy probíhaly už týdny dopředu a vše vrcholilo v pátek a sobotu, kdy se chystala dráha a zázemí, ať se soutěžícím běhá co nejlépe. Čas prvního týmu Luboměře 17:04 napověděl, že se bude jednat o rychlou trať. Další výsledky to jen potvrdily. Prchalov 16:76, Špičky 16:87, Plumlov 16:89 (nehodnocen), Babice 16:96 (LP 16:43). Oproti Radíkovu obrovské zlepšení v časech na prvních příčkách. SDH Prchalov však body do VC nebere, proto si 20 bodů odvezli borci ze Špiček a vrátili tak týmu SDH Babice porážku z Radíkova. Tyto dva týmy se také dělí o průběžnou první pozici v lize.

11. 6. Chvalovice (EXČR)

Víkend 11. – 12. 6. se nesl ve znamení EXČR. V sobotu přišel na řadu první závod této soutěže ve Chvalovicích (Znojmo), tady předvedl tým SDH Babice pěkný útok, který ovšem pokazilo malé zaváhání na pravém proudu. Vteřinový prostřik a čas 17:17 (LP 16:08) nemohl v silné konkurenci obstát a byla z toho nakonec až 18. příčka, která body bohužel nebere. Na začátek sezóny se ovšem předvedl tým Prchalova, který ve Chvalovicích vyhrál s časem 16:25.

11. 6. Rychlov (VCPR)

Jelikož tým Babic nechce nechat přerovskou ligu jen tak zadarmo, rozhodl se vydat zpět do Rychlova (KM) a sebrat důležité body do VCPR. To se však příliš nepovedlo a čas 18:60 znamenal pouze 10. místo. Vyhrál tým Milotic nad Bečvou, který se tak dostal na průběžné druhé místo právě za vedoucí Babice, kterým se podařilo těsné vedení uhájit, Špičky už takové štěstí něměly. Průběžné pořadí VCPR: 1. Babice (44 b.), 2. Milotice n. B. / Špičky (43 b.)

12. 6. Pasohlávky (EXČR)

Při nedělním závodu v Pasohlávkách bylo jasné, že sebemenší zaváhání může znamenat odsun z bodovaných pozic. Babice odběhly svůj útok s časem 16:96, což po zkušenosti z Chvalovic mohlo znamenat opět 0 bodů. Ostatní týmy však také zaváhaly a Babice si odvezly prvních 5 bodů (11. místo) z letošní EXČR. SDH Prchalov má formu a tak opět nedal nikomu šanci, časem 16:11 soutěž vyhrál a z prvního extraligového víkendu vybojoval všech 40 bodů. Jestli chce tým dosáhnout svých cílů pro letošní sezónu, musí drobné chybičky pustit z hlavy a o víkendu 25. – 26. 6 (kdy se opět utká jak s týmy z EX tak na VCPR) opět bodovat.

Aktualizováno Úterý, 14 Červen 2016 17:19