Čtvrtek, 06 Říjen 2016 19:17

Ohlédnutí za závody 2.9.2016 – 1.10.2016

Napsal  Dalibor Plesník

Sezóna už je takřka u konce, a tak se na soutěžích objevujeme jen sporadicky. Za celé září jsme objeli jen 4 závody, které nás měly připravit na jeden z letošních vrcholů, tedy na OCTOBER CUP, konaný po dvou letech opět u nás v Babicích.

2.9. Podhradní Lhota (noční pohárová)

V pátek 2. 9. přišla na řadu první letošní noční soutěž a naše teprve druhá soutěž na 2B. V rámci přípravy na October Cup (letos pořádaný 1. října v Babicích) jsme se vydali do Podhradní Lhoty. Dosáhnutým časem 15:92 jsme si naše statistiky vůbec nevylepšili, ale stačilo to na celkové 2. místo za prvními Tošovicemi (15:04). Třetí skončila Mikulůvka s časem 16:52.

3.9 Jasenice (VHL)

Na sobotu jsme měli naplánované pouze Pravčice, v Podhradce jsme se však domluvili, že se podíváme i na VHL. V improvizované sestavě bez 2 členů jsme se moc nepředvedli, krátké vedení nedalo proudařům žádnou šanci a my náš útok nedokončili. Děkujeme tímto Štěpánovi ze Špiček za výpomoc. Soutěž vyhrály právě Špičky v novém traťovém rekordu 17:43

3. 9. Pravčice (PHL)

Na Pravčice se vždy těšíme celý rok, ani tentokrát se však sestava neobešla bez absence (děkujeme týmu Zahnašovic za půjčeného strojníka). Loňský rok jsme se soutěže sice nezůčastnili, ale vítězství před dvěma lety nás pasovalo do role jednoho z favoritů soutěže. Hned prvním útokem nasadili laťku borci z Luboměře a ujali se vedení (17:13). Vedoucí čas se dlouho nepodařilo nikomu překonat, o kousek se to povedlo až nám. Jako přes kopírák jsme si s časem 17:10 odvezli pohár za první místo a dort za nejlepší sestřik (LP 16:39).

10.9. Kunovice (VHL)

Na poslední soutěži zařazené do VHL jsme samozřejmě nemohli chybět. Proto jsme se do sousedních Kunovic vydali i přes nepřítomnost dvou členů. Absence základní sestavy byla opět zřetelná a my zaběhli nepěkný čas 18:07 a umístili se na celkovém 8. místě.

1. 10. Babice – OCTOBER CUP

První sobotu v říjnu už se jelo naostro. SDH Babice pořádal slavný October Cup, kterého se zúčastnilo 83 družstev mužů a 25 žen. Bohužel ani tento závod se neobešel bez absence – tímto děkujeme Karlovi Bezděkovi z Olšovce za ochotu trénovat a běžet za nás. Po vydařených trénincích jsme se cítili na pěkný čas, realita však byla jinde. O malinko horší čas, než v který jsme doufali, nám zaručil pouze 9. příčku. Čas 14:78 na méně trénované 2B však není ostuda a jsme rádi, že jsme udrželi alespoň první desítku. Nejlépe se vedlo klukům z Velkých Hoštic, kteří si časem 14:12 uhájili prvenství před dalšími extraligovými týmy (Lavičky, Lhotky Sport). U žen vyhrály bezkonkurenčním časem 16:06 děvčata z Chrášťan.

Do konce sezóny nás už čekají pouze dva závody, Podhradní Lhota a Široký Důl. Tak držte palce, snad se někde sejdeme v plné sestavě a zakončíme letošní sezonu nějakým pěkným časem.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Říjen 2016 19:48