Pondělí, 31 Srpen 2015 23:03

Ohlédnutí za závody 29. 8. 2015

Napsal  Dalibor Plesník

Závěrečné kolo Velké ceny, které se konalo tradičně v Provodovicích, patřilo Kunovicím. Avšak celkový vítěz už byl znám z týdne minulého.

29. 8. Velká cena OSH Přerov – Provodovice

Ač se to zdá neuvěřitelné, je to více než 3 měsíce, co nám začala VC OSH Přerov Memoriál Leopolda Koutného 2015. A v sobotu 29.8.2015 se konal poslední závod této ligy. O celkovém vítězi se rozhodlo již na předposlední soutěži v Babicích, kdy si domácí družstvo zajistilo dostatečný náskok a mohlo oslavit vítězství ve VC už na domácí půdě. O druhé místo se však měly utkat ještě týmy Mladcové a Kunovic. Na třetí místo v soutěži mohl pomýšlet i Olšovec.

Jako první z těchto favoritů se na start postavila Mladcová. Celou sezónu vyrovnané výkony tento tým na posledních 4 závodech VC nepotvrdil. Proto musel bodovat. Zaváhání jednoho z proudařů a bezmyšlenkovitě rychlá voda však znamenala NP. Osud Mladcové měli v rukách borci z Kunovic, kterým stačilo získat pouhých 9 bodů. To v silách tohoto kvalitního týmu rozhodně bylo. Když se na základnu začali chystat zkušení borci v typicky zelených dresech, byla vidět nervozita u každého z nich. Šlo jim přece o bednu na Přerovské, která jim tak dlouho o vlásek unikala (4. místo v letech 2010, 2012, 2013). Malé zdržení z technických důvodů napínalo všechny přítomné soutěžící i diváky. Za malý moment bylo ale vše jinak, přesněji za 16:58 s. To byl čas, který Kunovice zaběhly. Tento čas nemohl znamenat jiné umístění než to nejvyšší. Tímto rekordním časem letošního ročníku se Kunovice dostávají na 2. místo ve VC OSH Přerov, které už jim nemůže nikdo vzít. O bedně je tedy rozhodnuto: 1. Babice (VS), 2. Kunovice (VS), 3. Mladcová (ZL).

V kategorii žen se toho moc nezměnilo a týmy si rozdělily příčky následovně: 1. Radíkov (PR), 2. Špičky (PR), 3. Rychlov (KM).

Aktualizováno Pondělí, 31 Srpen 2015 23:11

Zanechat komentář