Pátek, 11 Listopad 2016 11:26

Ohlédnutí za sezónou 2016

Napsal  Dalibor Plesník

Uteklo to opět rychle jako voda, a je tedy načase shrnout naše letošní počínání na závodní dráze.

Sezónu jsme začali již tradičně na jarním Velikonočním poháru na Vsetíně, kde jsme obsadili krásné druhé místo za Prchalovem. První šestnástkový čas na 3B jsme stihli ještě v dubnu na úvodním kole VC Uherského Hradiště v Kunovicích. Čas 16:66 napověděl, kam bychom chtěli naše výkony v tomto roce směřovat.

Naše cíle v tomto ročníku nebyly nejmenší, chtěli jsme potvrdit loňské vítězství na VCPR a navíc urvat co nejlepší umístění na EXČR. Tyhle ambice nás stály nekonečné hodiny strávené v autě, některé cesty jsme navíc absolvovali i několikrát. :D Mezi kuriozity patřil např. přejezd do Velkých Hoštic (OP), zpět do Bohuslávek (PR), a kvůli špatné časomíře zase zpět do Hoštic. Nic se ale nevyrovná té beznaději, když jedete na dovolenou do Jižních Čech o dva dny dříve s tím, že počkáte na extraligový víkend, začne pršet, a sobotní závod se zruší. Ještě v pátek jsme se tedy vydali domů zaběhnout závod ve Špičkách, abychom hned po výkonu naskákali zpátky do auta a vydali se na dlouhou cestu opět do Jižních Čech.. navíc s vypůjčeným autem. Dost ale o lapáliích.. pusťme se na výsledky. :D

Do VCPR jsme vletěli ve velkém stylu. První místo v Radíkově, druhé doma v Babicích. Pak však přišla sprcha v podobě Rychlova a Opatovic, kde už jsme tak úspěšní nebyli, 16 bodů za 2 závody jsme si opravdu dovolit nemohli. Vše vypadalo, že bude nejlepší se soustředit pouze na Extraligu, kterou jsme si před sezónou vybrali jako prioritu. Následující závody Velké ceny však ukázaly, že nemá cenu nic vzdávat před koncem. Jindřichov (16:74), Paršovice (16:53), Špičky (16:59), Bohuslávky (16:78), Olšovec (16:86). Pětice závodů po sobě, na kterých jsme nenašli přemožitele a tvrdě jsme si řekli o prvenství v celé soutěži. Ve Stříteži nad Ludinou už nám stačilo vyhraných 10 bodů a titul na Přerovsku jsme slavili už na konci července.

Největším úspěchem roku 2016 byl bezpochyby extraligový závod v Plumlově, který jsme časem 16:46 vyhráli. Na vyhlášení tohoto závodu jsme zažili nepopsatelný pocit, kvůli kterému jsme všichni začali běhat, být alespoň jednou nejlepší z nejlepších. Zatímco na jednom terči se objevovaly cifry blížící se patnáctkovému času, vždy se něco pokazilo, a tak se tento výkon stal jediným velkým vítězstvím. Ostatní výsledky na EX už tak slavné nebyly, za zmínku stojí 16,86 v Olšovci a 16:96 v Pasohlávkách.

Na konci ročníku jsme si ještě zazávodili i na 2B, například na domácím October Cupu jsme s časem 14:78 obsadili 9. místo.

V roce 2017 bude opět prioritou Extraliga ČR, na kterou se už těšíme a trénujeme, ať se neopakuje vyhoření z předchozího ročníku.

Aktualizováno Pátek, 11 Listopad 2016 12:01

Zanechat komentář