Úterý, 25 Srpen 2009 06:37

Extraliga v Babicích 2009

Napsal  Tomáš Mareček
VPK EXTRALIGA ČR BABICE 29.8.2009
Předposlední kolo Velkopopovický Kozel Extraligy ČR se konalo v Babicích netradičně v sobotu . Tropický čtvrtek a pátek před závodem bohužel v sobotu přešel do deštivého počasí a to neslibovalo žádné super časy jak v mužské , tak i ženské kategorii .
Nevypadalo to tedy ani pokoření rekordu Extraligy ani rekordu dráhy v Babicích u mužů 16,63s a 16,94s u žen .V mužské kategorii se na start postavilo 38 družstev . Celkové pořadí před závodem nebylo ještě rozhodnuto . Plumlov si držel sice náskok 21 bodů před Nevcehlí , ale zbývaly ještě dva závody a stát se mohlo cokoliv . Třetí Úherce mohly být relativně v klidu s náskokem 29 bodů na čtvrtého . Zajímavá byla tlačenice na 4. místo kam snažily dostat čtyři družstva . Plumlov ( PV ) si šanci vrátit se po roce na trůn nedal v Babicích nikým zkomplikovat , zvláště když Nevcehle svůj pokus pokazily . První místo s časem 16,82s znamenalo plných 20 bodů a jistotu do posledního závodu . Druhou příčku si vybojovali hasiči s Lestkova ( JC ) časem 17,28s . Za čas 17,38s si bronzovou medaili odvezl nováček extraligy družstvo z Laviček ( ZR ) .
V kategorii žen soutěžilo 12 družstev . Celkovou první pozici si nekompromisně držely děvčata z Nevcehle s obrovským náskokem před dvojicí z Výčap . Boj se dal očekávat hlavně o čtvrté místo . Jako vítězky z Babic odjížděly Výčapy „Q" ( TR ) s časem 17,87s . Druhou příčku vybojovaly mladší děvčata z Výčap za čas 18,04s a obě nejcennější medaile putovaly tím pádem na Vysočinu . Bronz za čas 18,21s si z Baic odvezl kolektiv hasiček z Pravčic (KM ).
Domácí družstvo obsadilo 15. místo za čas 18,42s a stejně se jim vedlo i na posledním závodě v Pravčicích . Nakonec z toho bylo celkové 12. místo v letošním ročníku , což je možno nazvat zklamáním , protože v polovině extraligy bojovali o 5. – 7. místo . Bohužel postupně přišla tři zranění a ambice byly ty tam . V Babicích se představily rovněž kolektivy ze sousedních obcí . Letos v poslední sezoně ještě žákovské družstvo Kelče zkusilo bojovat v mužské kategorii a nedopadlo to špatně . Čas 24,88s znamenal 29. místo . V ženské kategorii se na start postavilo družstvo velice mladých děvčat ze Lhoty u Kelče . Asi příliš veliká nervozita na prvním závodě jejich existence znamenala několik chyb , ale přesto dokončený útok – 51,27s .
Hasiči z Babic touto cestou děkují všem sponzorům , firmám i jednotlivcům za jejich pomoc při zajištění této akce .
Aktualizováno Středa, 30 Březen 2011 21:04

Zanechat komentář