Pondělí, 20 Srpen 2012 09:53

Extraliga ČR v požárním útoku 2012

Napsal  Ing. Karel Gába

Dvanácté kolo Extraligy se konalo v Babicích v sobotu 18. 8. 2012. Některá družstva okupující přední pozice v celkovém pořadí si pro pocit jistoty zajely otestovat dráhu již den předem. Jejich páteční pokusy nevěstily, že by v Babicích došlo k pokoření rekordu Extraligy ani rekordu dráhy (muži: 16,63s, ženy: 16,13s) .

Po předání cen v loňském ročníku se dráha v Babicích změnila v dětské brouzdaliště. Na letošní závod předpovědi ničím podobným nehrozily a to se také v sobotu potvrdilo.

V mužské kategorii se na start postavilo 43 družstev. Tři kola před koncem nebylo ještě rozhodnuto o celkovém vítězi i dalším umístění na stupních vítězů . V čele se drželi borci z Nevcehle následováni Plumlovem a Beneticemi .

  • Závod zahájil Plumlov. Jejich úvodní čas 16,62s znamenal pokoření rekordu dráhy o 0,01s a velkou jistotu na zisk hromady bodů, ne-li první místo.
  • Trnava z okresu Třebíč byl ten tým, který si z Babic odvezl plný balík bodů. Bylo to jejich první vítězství v letošní Extralize. Čerstvý rekord dráhy posunuli kluci o 0,13 s ještě dolů.
  • Dosavadní lídr Nevcehle před Babickým závodem měl jasný úkol sebrat nějaké mrzké body. Náskok 14 bodů po stíhací jízdě ze začátku sezony byl dobrý, ale jejich konkurent - stíhači z Plumlova nejsou v poslední době zvyklí stávat pod stupni vítězů. Zajištěný útok znamenal výsledný čas 16,62 stejně jako Plumlov a bylo z toho dělené druhé místo.

Družstvům z našeho regionu se moc nedařilo. Kelč sice měla slušný čas 18,46s, ale stačilo to až na 29. místo. Domácí se nechali strhnout bouřlivou atmosférou, byla z toho rychlá voda a svůj útok nedokončili.

Do kategorie žen se přihlásilo 12 družstev. Že si celkovou první pozici nekompromisně drží jedno družstvo, to je historie minulých ročníků. Mezi prvním, druhým a třetím byly minimální rozdíly: 65,64 a 57 bodů.

  • Stabilní první startovní pozici zaujímají v letošním roce Chrášťany. V pátek si vyzkoušely dráhu, takže věděly do čeho v Babicích jdou. Čas 16,38s byl vynikající a nezbývalo než čekat jak se předvedou ostatní. Nakonec z toho bylo třetí místo a pojištění druhého místa celkově.
  • Následovaly Nevcehle. Letos se suverénní družstvo minulých sezon trápí. Chyba na sacím vedení ukončila snahu dotáhnout první trojku.
  • Průběžně vedoucí děvčata z Radíkova se s útokem nemazaly. Nechybělo mnoho a došlo k pokoření rekordu trati. Časem 16,16s (15,94s) daly soupeřkám jasně najevo, že nemají zájem komplikovat si jízdu k celkovému vítězství v letošním ročníku.
  • Loňské vítězky soutěže v Babicích a držitelky rekordu dráhy hasičky z Vítiněvsi měly také formu hodně nabroušenou a průběžné třetí místo chtěly jednoznačně vylepšit. Na výsledku to bylo také poznat – druhé místo za čas 16,30s (lepší čas 15,79).

Jako každý rok bychom chtěli poděkovat všem sponzorům za pomoc při zajištění závodu.

Tato soutěž byla podpořena z Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje.

logo-zlkr

Aktualizováno Pondělí, 05 Listopad 2012 11:20

Zanechat komentář